Aktualności

31.10.2017 r.

Wniosek można samodzielnie napisać, ale z pomocą będzie łatwiej, Rzeczpospolita. 31.10.2017 r.

Staranie się o środki unijne można zaplanować w porozumieniu z firmą doradczą, która pomoże w wyborze projektu i przygotuje dokumenty. Firm jest wiele, zatem warto dokładnie przeanalizować ich propozycje i sprawdzić wiarygodność.

Liczne wytyczne oraz wymóg spełnienia wielu warunków czynią proces pozyskiwania środków unijnych bardzo pracochłonnym i odstraszają wielu przedsiębiorców. Firmy mogą skorzystać z pomocy doradców, którzy skompletują odpowiednią dokumentację oraz poprowadzą przez cały proces uzyskiwania dofinansowania z Unii Europejskiej.

Przy wyborze firmy doradczej warto zwrócić uwagę na jej doświadczenie i skuteczność – Najlepiej zweryfikować, ile firma doradcza przygotowała aplikacji, które otrzymały dofinansowanie  i jakie kwoty zostały pozyskane w interesującym danego wnioskodawcę obszarze wsparcia. Warto również dowiedzieć się, jak liczny jest zespół doradców, a także upewnić się czy warunki współpracy i płatności są jasno przedstawione. Należy też poprosić o referencje od klientów dotyczące przygotowania projektów, wówczas będziemy mieli pewność, że trafiliśmy na rzetelnego partnera – mówi Łukasz Pupek, ekspert z SAS Advisors (…)

Cały artykuł dostępny pod linkiem.