Aktualności

18.02.2013 r.

Wejdź do gry o e-dotacje, Puls Biznesu 18.02.2013 r.

Ruszyła machina z pieniędzmi na elektroniczny biznes. W pierwszym tegorocznym rozdaniu do wzięcia jest ponad 100 mln zł.

Scenariusz mógł być zupełnie inny. Kiedy w ubiegłym roku resort rozwoju regionalnego wystąpił z wnioskiem o przesunięcie pieniędzy przeznaczonych na e-biznes na inne działania, realna była groźba, że kolejnych naborów już nie będzie. Jednak harmonogram ogłoszony w grudniu rozwiał te obawy — w tym roku będziemy mieli aż trzy konkursy o unijne dofinansowanie z działania 8.1 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka (POIG). Konkursowe zmagania organizuje Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP), a pierwszy nabór startuje już dziś. W puli są ponad 102 mln zł — te pieniądze można zdobyć na uruchomienie i rozkręcenie e-biznesu.

— Trzeba mieć na uwadze, że są to ostatnie nabory z działania 8.1 w tej perspektywie budżetowej, więc na pewno warto będzie skorzystać z bezzwrotnej formy dofinansowania, i to nawet do 80 proc. kosztów przedsięwzięcia. Dla młodych przedsiębiorców jest to często najprostsza i najszybsza forma pozyskania kapitału na dalszy rozwój — podkreśla Agnieszka Ziomko, konsultant ds. funduszy europejskich z SAS Advisors.
(…)
Cały artykuł znajduje się pod linkiem.