Aktualności

21.11.2016 r.

Startuje program sektorowy IUSER skierowany do sektora energetyki, Rzeczpospolita 21.11.2016 r.

Od poniedziałku firmy i ich konsorcja mogą składać wnioski w sektorowym programie IUSER.
Jest on skierowany do sektora energetyki. Głównym jego celem jest zwiększenie konkurencyjności międzynarodowej sektora producentów inteligentnych urządzeń i systemów do generacji energii oraz zarządzania systemami i elementami energetyki rozsianej (IUSER) w perspektywie 2023 r.

(…) – – To kolejny konkurs w ramach programów sektorowych uruchamiany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Widać po ich liczbie, że formuła programów dedykowanych do konkretnych branż i nakierowanych na konkretne zagadnienia innowacyjne zaczyna się popularyzować – mówi „Rzeczpospolitej” Łukasz Pupek, partner w firmie doradczej SAS Advisors.

– Jednocześnie, porównując programy sektorowe, w tym IUSER-a, do instrumentów wsparcia funkcjonujących od połowy 2015 r., jak np. tzw. szybka ścieżka czy Linie pilotażowe (dawny Demonstrator), widać, że programy sektorowe wciąż wymagają optymalizacji zasad konkursowych, aby podnosić ich atrakcyjność dla wnioskodawców z danej branży. W szczególności dotyczy to limitów finansowania dla projektów oraz wielkości dostępnych środków – dodaje ekspert.

(…)

Cały artykuł dostępny pod linkiem.