Aktualności

16.12.2016 r.

Prawie 116 mln zł dla polskich twórców gier. Czy to dobrze, że duże sumy trafiły do największych firm?, WP 16.12.2016 r.

Polski rząd wspiera rodzimych twórców gier. Tylko czy duże sumy powinny trafiać do tych firm, które bez tak dużych państwowych dotacji też sobie radziły?

(…)  Zgadza się z tym Jakub Bursa, partner w firmie doradczej SAS Advisors – CD Projekt RED złożył 4 wnioski i analizując liczbę otrzymanych punktów, projekty te były ocenione bardzo wysoko, co oznacza, że temat prac badawczo-rozwojowych był innowacyjny. Powinno się więc nagradzać projekty, które są dobre jakościowo niezależnie od tego, czy o dofinansowanie aplikuje małe czy duże przedsiębiorstwo – twierdzi.

– Na realizację projektów przez duże przedsiębiorstwa warto spojrzeć z nieco innej strony. Fundusze UE umożliwiają realizację projektów przez duże przedsiębiorstwa, które albo byłyby realizowane w znacznie mniejszej skali, albo nie byłyby na tyle innowacyjne, ponieważ prac B+R zawsze pociągają za sobą ryzyko niepowodzeń. Duże przedsiębiorstwa przyciągają również uwagę wyspecjalizowanej kadry generującej innowacyjne pomysły, ponieważ są w stanie zaoferować większe wynagrodzenie niż MŚP oraz mają markę, która jest znana na rynku – dodaje Jakub Bursa.

(…)

Cały artykuł dostępny pod linkiem.