Aktualności

04.05.2020 r.

Fundusze UE i inna pomoc finansowa państwa dla przedsiębiorców / Webinar PTG i SAS Advisors

Szanowni Państwo,

zapraszamy na webinar: Fundusze UE i inna pomoc finansowa państwa dla przedsiębiorców w odpowiedzi na epidemię COVID-19

W trakcie spotkania przedstawimy możliwość wykorzystania Funduszy UE jako tarczy na wyzwania i trudności, z którymi mierzą się przedsiębiorcy w kontekście epidemii koronawirusa.

Z jednej strony rząd wprowadza kolejne odsłony tarczy antykryzysowej, natomiast warto przyjrzeć się też ogólnodostępnym środkom pod kątem możliwości ich wykorzystania do poprawy bieżącej, ale też przyszłej sytuacji finansowej przedsiębiorstw.

Tym samym, w trakcie webinaru oprócz wskazania instrumentów finansowych dostępnych w ramach tarczy antykryzysowej, pokażemy możliwość wykorzystania Funduszy UE dostępnych niezależnie od dodatkowego wsparcia rządowego w oparciu o konkretne przykłady.

Prowadzący: Łukasz Pupek, Partner SAS Advisors

Od kilkunastu lat zajmuje się pozyskiwaniem preferencyjnego finansowania zwrotnego oraz bezzwrotnego, w tym w zakresie finansowania projektów w formule PPP. Obecnie zarządza ponad 30 – osobowym zespołem doradców specjalizujących się w projektach badawczo-rozwojowych, komercjalizacyjnych oraz inwestycyjnych.

Doradza wielu polskim i zagranicznym przedsiębiorcom działającym w sektorze produkcyjnym, gospodarki odpadami i energetyki (w tym OZE). Finansowanie pozyskane przy jego udziale przekroczyło 2,0 mld PLN. Wyłącznie w latach 2015 – 2019 był odpowiedzialny za koordynowanie procesów pozyskiwania wsparcia dla ponad 170 projektów o łącznej wartości prawie 4 mld PLN, pozyskując wsparcie w łącznej wysokości ok. 1 mld PLN. Realizował także projekty restrukturyzacyjne dla podmiotów o obrotach przekraczających 100 mln PLN.

Webinar odbędzie się na platformie ZOOM.