Dofinansowania z Unii na inwestycje

Każde małe i średnie przedsiębiorstwo potrzebuje pieniędzy na rozwój. Potrzeby są różne, ale bez odpowiedniego zastrzyku gotówki nie da się nawet snuć planów. Na szczęście są fundusze unijne, dzięki którym można zacząć planować przyszłe plany rozwojowe i inwestycyjne. Przedsiębiorcy (obok samorządów) w planach na lata 2014-2020 zostali potraktowani priorytetowo, uzyskają więc największe wsparcie. Oznacza to, że dotacje inwestycyjne dla małych i średnich przedsiębiorstw będą bardzo wysokie! Jak bardzo? W najbliższych latach na ten cel zostanie przeznaczonych 20 miliardów euro. Bez wątpienia warto pozyskać takie środki. Jeśli chcą mieć Państwo pewność, że dofinansowania unijne na inwestycje nie ominą Państwa firmy, warto skorzystać z naszej oferty. SAS Advisors to pewne wsparcie i pozyskiwanie dotacji, które poprawiają byt każdej firmy.

Dotacje inwestycyjne dla małych i średnich przedsiębiorstw zostały przewidziane w Programach Regionalnych poszczególnych województw, jak i z innych źródeł – Programu Inteligentny Rozwój oraz Polska Wschodnia. Każda firma z tego segmentu ma różne potrzeby inwestycyjne, ale głównie polegają one na zakupie nowego sprzętu czy rozbudowie infrastruktury. Nie są to może jakieś wielkie innowacje, ale przyczyniają się do polepszenia i poszerzenia świadczonych usług. Stąd już krótka droga do zwiększenia konkurencyjności Państwa firmy na rynku. W SAS Advisors rozumiemy to doskonale, wiemy, że dofinansowania unijne na inwestycje to wielka szansa, by Państwa firma mogła rozwijać się szybciej, by była lepsza w tym, co robi, by mogła realizować założone plany. Warto wiedzieć, że Dotacje inwestycyjne dla małych i średnich przedsiębiorstw oferowane są głównie w formie pożyczek. Oznacza to, że trzeba je zwrócić, niemniej zdecydowanie łatwiej je uzyskać niż w banku, a i warunki spłaty są korzystniejsze.

W planach na lata 2014-2020 szczególnie doceniane są firmy, które przygotowują nowoczesne rozwiązania, jak portal e-usługowy. Mogą to być też takie inicjatywy jak rozwijanie handlu elektronicznego czy rozwiązania w zakresie B2B (czyli business-to-business). Dofinansowania unijne na inwestycje możemy również przeznaczać na działania ekologiczne. Na myśli mamy tu przykładowo termomodernizację budynków firmy czy wdrażanie energooszczędnych technologii. Tak samo, jak planujemy pozyskiwać energię ze źródeł odnawialnych, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby takie wydatki były częścią projektu. To oczywiście nie wszystkie dziedziny, na które można pozyskać dotacje. Zapraszamy do kontaktu, w SAS Advisors zapewniamy skuteczne pozyskiwanie funduszy unijnych, aby Państwa firma mogła się jeszcze lepiej rozwijać.